Вантажні автомобілі, спецтехніка, пасажирський транспорт і трактори. Запчастини та сервіс.

Лізинг чи кредит: у чому різниця

Купівля транспортного засобу – це завжди величезні інвестиції, для яких необхідно залучати додаткове фінансування. Зробити це можна двома шляхами  - придбати авто у ЛІЗИНГ чи у КРЕДИТ.
У чому ж різниця між ними?

Ключова відмінність лізингу від кредиту полягає в тому, що при лізингу клієнт отримує не гроші, а необхідне майно (орендує його на термін дії договору). Простіше кажучи, це передача клієнтові майна у тимчасове володіння і користування, викупити яке він може стати після здійснення останнього платежу. Тобто лізинг - це оренда, в розрахунок якої закладена і амортизація майна: якщо клієнт вирішить викупити предмет лізингу після закінчення терміну договору, то може зробити це за мінімальну вартість.

Втім, майно викуповувати не обов'язково. Наприклад, якщо мова йде про взятий в лізинг автомобіль, то після закінчення договору лізингу просто укладається наступний - на новий транспортний засіб.

 

Переваги лізингу

Велика лояльність до клієнта

В багатьох випадках оформлення лізингу не потребує великого пакету документів – це просто і зручно. До того ж, лізинг оформлюється дуже швидко, протягом доби.

Для отримання кредиту ж потрібно більше часу і різної документації.

Це пов’язано із тим, що лізингова компанія залишається власником майна, а, отже, нічим не ризикує, тоді як у банків, які видають кредити – високі ризики, тож і діють вони жорсткіше.

 

Індивідуальний і гнучкий графік платежів

Лізингова компанія може скласти індивідуальний графік платежів спеціально під кожного клієнта, у комфортні йому дати. Цей графік за потреби можна корегувати. Це зручно для тих клієнтів, чий бізнес, а, відповідно – і прибутки пов'язані з сезонністю.

Кошти ж за кредитом сплачуються лише у встановленому банком порядку.

 

Знижені / відсутні вимоги щодо додаткового забезпечення

Оскільки банк передає майнові права клієнту, то натомість вимагає майнову заставу (у випадку з автокредитуванням такою заставою є саме авто).

У лізингу ж, як ми наголошували, майно залишається у власності компанії, тож від клієнта у переважній кількості випадків не вимагають додаткового забезпечення.

 

Прискорена амортизація майна

Можливість застосувати механізм прискореної амортизації (з коефіцієнтом до 3) дозволяє зменшити податок на майно. Він забезпечує:

- зниження податку на власність по предмету лізингу;

- зниження податку на прибуток під час дії лізингового договору;

- можливість викупити предмет лізингу після закінчення договору за мінімальною залишковою вартістю.

 

Отримання кращих умов на придбання

Лізингова компанія - оптовий клієнт для постачальників техніки, угоди з якими укладаються на значні суми. Тому постачальники прагнуть запропонувати лізингової компанії кращі умови, продаючи майно зі знижкою.

Крім того, клієнт може взяти в лізинг б/у автомобіль - транспортні засоби, що були в експлуатації,

Нарешті, можна взяти автомобіль в лізинг, використовуючи програму трейд-ін. У цьому випадку обов’язковим авансовим платежем при придбанні нового авто можуть бути не кошти, а вже наявний у клієнта автомобіль: його оцінюють в автосалоні і зараховують кошти від продажу як аванс до договору лізингу.

 

Повернення ПДВ

Угода лізингу підлягає обкладенню ПДВ, який клієнт може повернути - це серйозна економія.

 

Експертиза співробітників

При укладанні договору лізингу співробітники лізингової компанії беруть на себе всі питання, пов'язані з реалізацією угоди. Вони домовляються з постачальниками на кращі умови, оформляють автострахування, ставлять автомобіль на облік і контролюють весь процес. Великий досвід, експертні знання та ділові зв'язки співробітників допомагають лізингоотримувачу не піклуватися про організаційні деталі.

 

Детальніше відмінності між кредитом і лізингом можна побачити в таблиці

 

Фінансовий лізинг

Кредит

Майно належить лізинговій компанії

 

Майно зареєстроване на ім'я клієнта

 

Не потребує застави

 

Потрібна додаткова застава.

 

Наявність спеціальних програм фінансування техніки різних брендів з пільговими умовами

 

Банки не надають таких програм

 

 

Витрати на страхування та реєстрацію техніки несе лізингова компанія, а клієнт поступово їх компенсує

 

Банки не фінансують страхування та реєстрацію

 

Лізингова компанія самостійно займається врегулюванням страхових випадків

 

Банк не займається врегулюванням страхових випадків

 

 

Швидше прийняття рішень щодо лізингу, менше документації

 

Процедура кредитування більш бюрократична й затяжна

 

У разі банкрутства лізингове майно не включається до ліквідаційної маси для погашення боргів кредиторам.

 

Оскільки майно є власністю кредитоотримувача, то воно може підлягати продажу за борги у разі банкрутства

 

Якщо клієнт порушує умови договору, то майно повертається лізинговій компанії, а нарахування  лізингових платежів негайно припиняється

У разі порушення умов і примусового продажу заставного майна нарахування відсотків припиняється після звернення стягнення або згідно з внутрішніми процедурами банку

Якщо клієнт порушує умови договору, то майно повертається лізинговій компанії, а нарахування  лізингових платежів негайно припиняється

У разі порушення умов і примусового продажу заставного майна нарахування відсотків припиняється після звернення стягнення або згідно з внутрішніми процедурами банку

Повернене майно лізингової компанії може бути продано такою компанією за прийнятними цінами. Це найлегший шлях з точки зору права власності для продажу майна і покриття збитків

Продаж заставного майна відбувається через аукціон, що потребує багато часу і спеціальної процедури

Терміни розгляду коротші: від 3 до 14 днів

Довгий термін розгляду можливості кредитування

 

 

УВАГА!
Компанія АВТЕК надає можливість придбання техніки як у кредит, так і в лізинг.
Ви можете обрати для себе найбільш вигідні умови та програми серед широкого кола наших партнерів, серед яких такі компанії як:

«OTP Банк»

«Приватбанк»

«Кредобанк

«ПУМБ»

«Укрексімбанк»

«Альфа-Банк»
«Укргазбанк»

«Промагролізинг-Україна»

«Теком-Лізинг»

 

Для детальнішої інформації телефонуйте до нашого консультанта за номером: 044 496 00 00, або надішліть запити на e-mail: [email protected].

Детальніше із пропозиціями можна ознайомитись на нашому сайті.