Лізинг чи кредит: у чому різниця
Купівля транспортного засобу – це завжди величезні інвестиції, для яких необхідно залучати додаткове фінансування. Зробити це можна двома шляхами - придбати авто у ЛІЗИНГ чи у КРЕДИТ.
У чому ж різниця між ними?
Ключова відмінність лізингу від кредиту полягає в тому, що при лізингу клієнт отримує не гроші, а необхідне майно (орендує його на термін дії договору). Простіше кажучи, це передача клієнтові майна у тимчасове володіння і користування, викупити яке він може стати після здійснення останнього платежу. Тобто лізинг - це оренда, в розрахунок якої закладена і амортизація майна: якщо клієнт вирішить викупити предмет лізингу після закінчення терміну договору, то може зробити це за мінімальну вартість.
Втім, майно викуповувати не обов'язково. Наприклад, якщо мова йде про взятий в лізинг автомобіль, то після закінчення договору лізингу просто укладається наступний - на новий транспортний засіб.
Переваги лізингу
Велика лояльність до клієнта
В багатьох випадках оформлення лізингу не потребує великого пакету документів – це просто і зручно. До того ж, лізинг оформлюється дуже швидко, протягом доби.
Для отримання кредиту ж потрібно більше часу і різної документації.
Це пов’язано із тим, що лізингова компанія залишається власником майна, а, отже, нічим не ризикує, тоді як у банків, які видають кредити – високі ризики, тож і діють вони жорсткіше.
Індивідуальний і гнучкий графік платежів
Лізингова компанія може скласти індивідуальний графік платежів спеціально під кожного клієнта, у комфортні йому дати. Цей графік за потреби можна корегувати. Це зручно для тих клієнтів, чий бізнес, а, відповідно – і прибутки пов'язані з сезонністю.
Кошти ж за кредитом сплачуються лише у встановленому банком порядку.
Знижені / відсутні вимоги щодо додаткового забезпечення
Оскільки банк передає майнові права клієнту, то натомість вимагає майнову заставу (у випадку з автокредитуванням такою заставою є саме авто).
У лізингу ж, як ми наголошували, майно залишається у власності компанії, тож від клієнта у переважній кількості випадків не вимагають додаткового забезпечення.
Прискорена амортизація майна
Можливість застосувати механізм прискореної амортизації (з коефіцієнтом до 3) дозволяє зменшити податок на майно. Він забезпечує:
- зниження податку на власність по предмету лізингу;
- зниження податку на прибуток під час дії лізингового договору;
- можливість викупити предмет лізингу після закінчення договору за мінімальною залишковою вартістю.
Отримання кращих умов на придбання
Лізингова компанія - оптовий клієнт для постачальників техніки, угоди з якими укладаються на значні суми. Тому постачальники прагнуть запропонувати лізингової компанії кращі умови, продаючи майно зі знижкою.
Крім того, клієнт може взяти в лізинг б/у автомобіль - транспортні засоби, що були в експлуатації,
Нарешті, можна взяти автомобіль в лізинг, використовуючи програму трейд-ін. У цьому випадку обов’язковим авансовим платежем при придбанні нового авто можуть бути не кошти, а вже наявний у клієнта автомобіль: його оцінюють в автосалоні і зараховують кошти від продажу як аванс до договору лізингу.
Повернення ПДВ
Угода лізингу підлягає обкладенню ПДВ, який клієнт може повернути - це серйозна економія.
Експертиза співробітників
При укладанні договору лізингу співробітники лізингової компанії беруть на себе всі питання, пов'язані з реалізацією угоди. Вони домовляються з постачальниками на кращі умови, оформляють автострахування, ставлять автомобіль на облік і контролюють весь процес. Великий досвід, експертні знання та ділові зв'язки співробітників допомагають лізингоотримувачу не піклуватися про організаційні деталі.
Детальніше відмінності між кредитом і лізингом можна побачити в таблиці
Фінансовий лізинг | Кредит |
Майно належить лізинговій компанії
| Майно зареєстроване на ім'я клієнта
|
Не потребує застави
| Потрібна додаткова застава.
|
Наявність спеціальних програм фінансування техніки різних брендів з пільговими умовами
| Банки не надають таких програм
|
Витрати на страхування та реєстрацію техніки несе лізингова компанія, а клієнт поступово їх компенсує
| Банки не фінансують страхування та реєстрацію
|
Лізингова компанія самостійно займається врегулюванням страхових випадків
| Банк не займається врегулюванням страхових випадків
|
Швидше прийняття рішень щодо лізингу, менше документації
| Процедура кредитування більш бюрократична й затяжна
|
У разі банкрутства лізингове майно не включається до ліквідаційної маси для погашення боргів кредиторам.
| Оскільки майно є власністю кредитоотримувача, то воно може підлягати продажу за борги у разі банкрутства
|
Якщо клієнт порушує умови договору, то майно повертається лізинговій компанії, а нарахування лізингових платежів негайно припиняється | У разі порушення умов і примусового продажу заставного майна нарахування відсотків припиняється після звернення стягнення або згідно з внутрішніми процедурами банку |
Якщо клієнт порушує умови договору, то майно повертається лізинговій компанії, а нарахування лізингових платежів негайно припиняється | У разі порушення умов і примусового продажу заставного майна нарахування відсотків припиняється після звернення стягнення або згідно з внутрішніми процедурами банку |
Повернене майно лізингової компанії може бути продано такою компанією за прийнятними цінами. Це найлегший шлях з точки зору права власності для продажу майна і покриття збитків | Продаж заставного майна відбувається через аукціон, що потребує багато часу і спеціальної процедури |
Терміни розгляду коротші: від 3 до 14 днів | Довгий термін розгляду можливості кредитування |
УВАГА!
Компанія АВТЕК надає можливість придбання техніки як у кредит, так і в лізинг.
Ви можете обрати для себе найбільш вигідні умови та програми серед широкого кола наших партнерів, серед яких такі компанії як:
«OTP Банк»
«Приватбанк»
«Кредобанк
«ПУМБ»
«Укрексімбанк»
«Альфа-Банк»
«Укргазбанк»
«Промагролізинг-Україна»
«Теком-Лізинг»
Для детальнішої інформації телефонуйте до нашого консультанта за номером: 044 496 00 00, або надішліть запити на e-mail: avto@avtek.ua.
Детальніше із пропозиціями можна ознайомитись на нашому сайті.