Вантажні автомобілі, спецтехніка, пасажирський транспорт і трактори. Запчастини та сервіс.

Неймовірна історія сміттєвоза

В цьому тексті ви зможете ознайомитися з неймовірним шляхом розвитку, що подолав сміттєвіз -  від кінних возів, парових самоскидів та систем скіпового навантаження до сучасних бункерних сміттєвозів.
Пропонуємо поринути у захоплюючу історію створення і розвитку сміттєвозів. 

А починається історія сміттєвозу у США, з самого очевидного "механізму" на ті роки - з  конної повозки. У США, кінні вози, вагони та інші засоби століттями використовували для вивезення сміттєвих відходів.

Хоч США і було центром інновацій в ті роки, але моторизовані саме сміттєвози з'явилися саме в Лондоні. За замовленням Chiswick District Council від компанії Thornycroft Steam Wagon and Carriage Company в 1897 р. був створений перший сміттєвіз на паровому ході та мав нову конструкцію кузова, спеціально для збору пилу та побутового сміття.

 

В 20-му столітті технології стрімко розвивалися, і вже у 1920-х роках у Європі були сконструйовані сміттєвози з самоскидним кузовом та високими бортами.
А тим часом в США коней змінили пікапи, наприклад - Ford Model Ts. Виглядала ця концепція, як вантажівка з кузовом та причепом, за яким йшли сміттярі і закидували відходи до кузова.

Але були проблеми, що вимагали термінових рішень. А саме, через неприємні запахи та відходи, що висипалися з кузова,  у 1929 році з'явився перший прототип бункерного сміттєвоза. Він використовував кабельну систему, яка могла втягувати відходи до бункера вантажівки.

Але висока ціна на бункерні сміттєвози вимагала інших консервативних рішень, і вже у 1937 році, Джордж Демпстер винайшов систему Демпстера-Дампстера, в якій контейнери для сміття з колісними машинами механічно ввозилися в вантажівку. Його сміттєвози стали відомі як скіпові самоскиди.

У 1938 р. пакувальний пристрій Garwood здійснив революцію в галузі, вмонтувавши ущільнювач в бункері вантажівки. Перший ущільнювач міг збільшити вантажність вдвоє. Це стало можливим за допомогою гідравлічного преса, який періодично ущільнював вміст вантажівки.

У 1955 році компанія-інноватор Dempster Dumpmaster, представила перший фронтальний навантажувач, який став основою для першого міського сміттєвоза у 1970-х роках

Технології не стояли на місці, та вже у 1969 році в місті Скоттсдейл, штат Арізона, представлений перший в світі автоматизований боковий навантажувач. Нова модель сміттєвоза могла зібрати 300 галонових контейнерів за 30 секундних циклів, без допомоги сміттярів.

Технологія з автоматизованною системою навантаженням добре себе зарекомендувала, і її удосконалення змусила довго чекати...

У 1980-ті в Північній Америці стали роками появи сміттєвозів сучасної концепції, яку і по цей день ви можете зустріти на вулицях вашого міста - з боковим та заднім типом завантаження.

Придбати усі сучасні моделі сміттєвозів ви можете у нас😉

https://avtek.ua/c-kommunalnaia-tekhnika