Рейтинг гусеничних екскаваторів: ТОП-10 найкращих у світі. Як вибрати: порівняння та популярні моделі
Гусеничний екскаватор – це землерийна машина на гусеничному ходу, яка призначена для копання, виїмки ґрунту, пересування вантажів та навантаження на різні платформи та транспорт. За рахунок специфіки ходової частини такий екскаватор має хорошу стійкість, при необхідності може пересуватися самостійно, але частіше доставляється на будмайданчик, зазвичай автомобільним або залізничним транспортом. У цьому матеріалі ми розповімо про найкращі у світі моделі гусеничних екскаваторів, а також про те, як вибрати таку машину для ваших потреб.
Рейтинг гусеничних екскаваторів: топ-10 моделей
У нашому рейтингу представлені найпопулярніші моделі гусеничних екскаваторів, які відрізняються підвищеною продуктивністю та добре зарекомендували себе у різних експлуатаційних умовах по всьому світу.
Sumitomo 210-6
20-тонний екскаватор Sumitomo 210-6 застосовується для широкого спектру робіт - будівництво, ремонт доріг, трубопроводів, знесення будівель, кар'єрні роботи та інше. Модель може використовуватися з різним навісним обладнанням, наприклад, з гідравлічним молотом або стрілою подовженою, що значно збільшує різноманітність завдань.
Caterpillar 320
Середній гусеничний екскаватор призначений для експлуатації з високою інтенсивністю. У порівнянні з попередніми моделями на 45% збільшено ефективність роботи оператора, витрата палива знижена на 25%, а експлуатаційні витрати – на 15%. Кабіна оснащена конструкцією проти перекидання, а також телематичною системою CAT Product Link Pro.
Komatsu PC210
22-тонний екскаватор з потужним та економічним двигуном, що відповідає сучасним екологічним стандартам. Упор зроблений насамперед на комфорт оператора – простора та ергономічна кабіна з відмінним оглядом, клімат-контроль для роботи в різних погодних умовах, камери заднього виду та телематичні системи, що дозволяють у тому числі проводити віддалену діагностику.
Hitachi ZX210
Екскаватор з потужним та економічним двигуном Isuzu, в базовій комплектації використовується для копування котлованів, вирівнювання рельєфу, при установці гідромолота – також для зносу та розбирання бетонних будов. Можливе встановлення іншого навісного обладнання. Головні переваги моделі – маневреність, малогабаритність, потужність та безпека оператора.
Volvo EC220
Порівняно з попередніми моделями, EC220 споживає на 10% менше палива. Екскаватор оснащений новою електрогідравлічною системою та головним розподільником, які керуються електронікою. Це дозволяє їм точно регулювати потік гідравлічного масла для підвищення продуктивності та більш щадної витрати ресурсу.
Kobelco SK210
Модель, що відмінно підходить для експлуатації у вітчизняних умовах, а саме за низьких температур, а також при частому використанні палива низької якості. Екскаватори цієї серії відрізняються значно підвищеною паливною економічністю та ступенем фільтрації палива, також удосконалено низку систем та вузлів.
Hyundai R210
Одна з найпопулярніших у світі моделей, що використовуються в будівництві та гірничодобувній промисловості. 22-тонний R210 є надійним і продуктивним агрегатом, здатним впоратися з різними завданнями, широко використовується для землекопних робіт, будівництва доріг, прибирання будівельних майданчиків та інших подібних робіт.
JCB JS220
Споживання "дизеля" знижено на 10% порівняно з моделями стандарту TIER 3. Головна особливість – збалансований поворотний механізм та електрогідравлічне гальмування поворотної платформи, які дозволяють розвивати високу швидкість та точність переміщень, а також можливість оснащення пропорційними органами управління для забезпечення максимально планового переміщення .
Liebherr R926
Нове покоління екскаваторів Liebherr відповідає екологічному стандарту Stage IIIA. Оператори відзначають високу продуктивність, зручність в експлуатації та швидке ТО. Liebherr – це німецькі агрегати, відмінно адаптовані для вітчизняних умов роботи, з низькою витратою палива та відносно недорогим обслуговуванням.
Doosan DX225
Маневрена та високопродуктивна модель для широкого спектру будівельних робіт, а також для експлуатації у кар'єрах. Оснащена ергономічною кабіною оператора, головний упор зроблений на зручності. При малих експлуатаційних витратах демонструє пристойну довговічність і продуктивність.
Як вибрати гусеничний екскаватор
При виборі такої спецтехніки спочатку слід враховувати її спеціалізацію. Гусеничні екскаватори бувають:
Будівельні – для робіт середньої тяжкості. Наприклад, копання каналів, траншей, котлованів, навантаження матеріалів;
Кар'єрні - для роботи при високих навантаженнях. Використовуються, як правило, у гірничодобувній галузі у кар'єрах;
Розкривні – їх ще називають драглайнами. Застосовуються для роботи з неміцною або розпушеною гірською породою.
Важливий параметр – кут повороту щодо осі. За цим параметром гусеничні екскаватори поділяються на:
Повноповоротні – ті, що повертаються на 360 градусів, тобто машини, здатні вести роботу по всьому радіусу в межах досяжності стріли;
Неповноповоротні – з поворотом платформи від 45 до 90 градусів. Після роботи в одному напрямку, такий екскаватор потрібно переміщати, щоб продовжити операції в іншому напрямку.
За типом лопати поділ такий:
Пряма - для роботи з ґрунтом, розташованим вище стоянки екскаватора, копає у напрямку від машини;
Зворотній – для роботи з ґрунтом, розташованим вище стоянки екскаватора, копає у напрямку до машини.
Існують моделі з ротатором - пристроєм перевороту ковша, який дозволяє переходити з режиму прямої лопати на зворотний і навпаки.
Також при виборі зверніть увагу на такі параметри як радіус розвороту та довжина стріли. Це особливо важливо, якщо маніпуляції планується здійснювати в обмеженому просторі, наприклад, за умов щільної міської забудови. Тому відповідь на питання, який гусеничний екскаватор краще купити, залежить від кількох факторів, але більшою мірою від поставлених завдань.