Вантажні автомобілі, спецтехніка, пасажирський транспорт і трактори. Запчастини та сервіс.

Ковші до екскаватора: різновиди, типи та особливості вибору

Ківш – головний елемент будь-якого екскаватора, звичайного та міні. Це чашоподібна ємність із ножами та зубами, всі елементи якої з'єднані між собою зварними швами. Ківшами проводиться копка та виїмка ґрунту, піску та різних порід, транспортуються вантажі, розрівнюється поверхня. Матеріал, з якого виготовляють екскаваторні ковші – переважно сталь.

 

Види та типи ковшів

Ковші використовуються для великого переліку робіт: розробка фундаментів, копання траншей та каналів, навантаження, розвантаження та транспортування матеріалів, сортування ґрунтів, планування укосів, насипів, очищення доріг, каналів та багато іншого.

Дані елементи екскаваторів бувають:

  • Загального призначення або землерийні. Такими ковшами копають, а також переміщають різні вантажі та розрівнюють поверхню;

  • Скельні. Для роботи з великим камінням та блоками. Як правило, це сталеві вироби витягнутої форми;

  • Посилені. Вони призначені для операцій зі складними ґрунтами, наприклад, з вапняком та черепашником;

  • Розпушувальні. Мають ступінчасту схему розташування зубів. Застосовуються для розпушування мерзлої землі;

  • Планувальні. Такі ковші використовуються на ділянках для розчищення та вирівнювання поверхні – якщо робота йде з піском або іншими легкими породами;

  • Вантажні. Для сипучих вантажів. Це ковші для великих об’ємів, але при цьому вони мають легку конструкцію;

  • Профільні. Пристрої з гострими зубами та бокорізами, створені для копання канав та каналів;

  • Траншейні. Ковші у вигляді трапеції. Застосовуються для копання траншей та інших робіт на прокладанні комунікацій.

  • Пряма лопата. Для важких екскаваторів, які працюють у кар'єрах на видобутку твердих копалин. Такі ковші мають підвищену міцність.

Як вибрати ковш для екскаватора

При виборі такого обладнання потрібно враховувати характеристики екскаватора. Так, насамперед – тоннаж. Адже для 14-тонного екскаватора не підійде ківш, призначений, наприклад, для 22-тонного.

Щільність ґрунту – вона відіграє особливу роль. Ви можете взяти великий ківш, але якщо грунт буде важким, він також обтяжить габаритний ківш. А це позначиться на загальній продуктивності екскаватора і може зашкодити гідравліці. Якщо робоче середовище – це щільний ґрунт (наприклад, глина) – то краще взяти середній або невеликий ківш. Великі моделі краще підходять для легких та м'яких ґрунтів, піску.

Якщо вам потрібно працювати з різним ґрунтом, то краще вибирати універсальні ковші. Вони добре показують себе як при розробці верхніх м'яких шарів, так і в операціях з гравієм, камінням, підірваним гранітом.

Чому відбувається знос ковша і як із цим боротися

Зношування даного елемента навантажувача або екскаватора відбувається через велике навантаження на зуби – саме вони страждають найбільше. У процесі експлуатації зубці стираються, і продуктивність екскаватора падає. Найчастіше зуби страждають від ударних навантажень та абразивного впливу частинок, що потрапляють у місця з'єднання коронки та адаптера чи ковша.

Що робити, щоб зуби швидко не зношувалися? По-перше, при виборі ковша потрібно звертати увагу на матеріал, з якого вони виготовлені. Найнадійнішим вважається нікелева та марганцево-хромомолібденова сталь. По-друге, чималу роль відіграє і якість термообробки – але це проявляється лише у процесі експлуатації. По-третє, також приділіть увагу елементам кріплення, їх якість теж впливає на довговічність зубів.

Як купити ковші для екскаватора

Для того, щоб підібрати правильний ківш для вашого екскаватора та умов роботи, вам не обов'язково розбиратися в цьому обладнанні. Просто зв'яжіться з нашим представником, дайте відповіді на його запитання і він підбере вам кілька варіантів, щоб у вас був вибір. Купівля обладнання – у тому числі й екскаваторних ковшів на замовлення – можлива у кредит та лізинг. Більше інформації – за номером 044 496 00 00.