Вантажні автомобілі, спецтехніка, пасажирський транспорт і трактори. Запчастини та сервіс.

Класифікація самоскидів: призначення та переваги

Самоскид – це вантажівка з кузовом, яка може самостійно розвантажуватися посередництвом нахилу кузова за допомогою гідравлічних систем або телескопічного підйомника. Відкид кузова відбувається або набік, або назад, також є комбінований варіант вивантаження.

Особливості самоскидів

Як відрізнити самоскид від інших вантажівок? Це можна зробити по ряду особливостей:

  • Передня частина кузова виступає вперед над кабіною;

  • Кабіна водія може бути значно вужчою за ширину кузова;

  • Відсутня підвіска осей;

  • Надзвичайно потужні гальма;

  • Кузов виконано із міцної сталі, а дно (або його задня частина) направлене вверх.

Класичний самоскид – це доволі потужна, габаритна та важка техніка, у якій відношення власної маси до корисного навантаження не перевищує 1:1,6. Хоча на ринку України з’явилося чимало нової техніки китайського, японського, турецького виробництва, яка має доволі скромні габарити – FORD TRUCKS, FOTON та ін.

Класифікація самоскидів

Ці машини класифікуються за такими характеристиками:

  • За типом вивантаження – нахилом або примусове (шнекове);

  • За напрямом вивантаження – набік, назад (використовується переважно на великих і кар’єрних самоскидах), трьохстороннє (універсальні моделі);

  • За типом кузова – бункер, платформа, з’їжджаючий бункер, з’їжджаюча платформа.

Типи кузова

Кузови самоскидів бувають різних форм. А саме:

  • Прямокутна або Square Type. Плюси: максимальне використання всього корисного об’єму, низький центр ваги, що забезпечує відмінну стійкість автомобіля. Мінуси: прямокутний кузов може погано очищатися по куткам та біля бортів.

  • Напівеліпс. Кузов без кутів, тому вантаж, що перевозиться, не накопичується відповідно в кутках, і кузов легко очищається. Але така форма не дуже популярна, адже самоскид з таким кузовом має високий центр ваги, тому стає менш стійким. Також форма напівеліпса значно зменшує корисний об’єм.

  • Корито або Half-Pipe. Щось середнє між прямокутником і напівеліпсом. Переваги такого рішення: відсутність прямих кутів, розташовані під нахилом стінки, більш раціонально використовується корисний внутрішній об'єм, відсутність проблем самоочищення.

  • Ківш. Кузов прямокутного перерізу, з плоским рівним днищем, з піднятою задньою частиною без заднього борту. Використовується переважно на кар’єрних самоскидах. Переваги даної конструкції: простота, герметичність завдяки привареним бортам, міцність і жорсткість конструкції, простота в експлуатації (водієві не потрібно відчиняти і зачиняти борти). Недоліки: потрібен великий кут для вивантаження (до 80 градусів), що погано впливає на поперечну стійкість транспорта.

  • Совок. У кузовів цього типу прямокутний перетин і, на відміну від “ковша”, дно має двосхилу V-подібну форму в поздовжньому перерізі, задня частина піднята і задній борт відсутній. Така форма кузова також характерна для кар’єрних самоскидів.

Що таке кар’єрний самоскид?

Ми вже кілька разів згадували його. Що це? В чому особливість його конструкції? Яке його призначення? Кар’єрний самоскид – це машина, яку ви навряд побачите на вулицях міста. Ці машини, як можна здогадатися з назви, використовуються в кар’єрах і взагалі на місцевості, де немає доріг. В найкращому випадку – лише “серпантин”. Традиційно класичний кар'єрний самоскид – це великогабаритна чотирьохколісна машина з великими шинами, з хребтовою або лонжеронною рамою і V-подібним кузовом-совком. У неї низький центр ваги, малий кут підіймання кузова – для нівелювання ризику перекидання. Класичні кар’єрні самоскиди характерного жовтого кольору випускають бренди Caterpillar, БелАЗ, Volvo та ін. Попри свої величезні габарити, вони достатньо маневрені та з легкістю долають круті гірські серпантини.

Застосування самоскидів

Самоскиди є важливим видом транспортної техніки, яка використовується для перевезення різних вантажів – на будівельних майданчиках, в кар’єрах та ін. Основні області застосування такої спецтехніки:

  • Будівництво. Самоскиди використовуються для транспортування та розвантаження будівельних матеріалів, таких як пісок, гравій, камінь, цемент, асфальт, а також для вивезення відходів.

  • Гірнича промисловість, добування копалин. В кар'єрах та гірничих родовищах самоскиди використовуються для перевезення руди, вугілля, великих мас гірського матеріалу.

  • Сільське господарство. Ці машини часто застосовують для перевезення сільськогосподарської продукції – зерна, овочів, фруктів, кормів та інших вантажів на фермах, аграрних фірмах та холдингах.

  • Лісозаготівля. Для транспортування деревини, брусів та інших лісоматеріалів, у тому числі у важких дорожніх умовах та на бездоріжжі.

  • Мінеральна промисловість. Використовуються для перевезення різноманітних мінералів та руд, таких як пісок, гравій, вапно тощо.

  • Вивезення та утилізація відходів. Самоскиди незамінні для транспортування відходів на сміттєпереробних заводах та полігонах.

  • Будівництво доріг. Така спецтехніка використовуються для транспортування асфальту, грунту та інших матеріалів на будівельних майданчиках під час прокладання доріг, трас, шосе.

Самоскиди дуже універсальні та можуть бути використані в різноманітних галузях завдяки своїй вантажопідйомності та можливості перевозити великі об'єми вантажів. У нас на сайті ви можете ознайомитися з сучасними самоскидами різних виробників, технічними характеристиками, і купити їх – у тому числі в кредит або лізинг.