Вантажні автомобілі, спецтехніка, пасажирський транспорт і трактори. Запчастини та сервіс.

Екскаватор: особливості вибору, призначення та область застосування екскаваторів

Екскаватор – це вид спецтехніки, землерийна машина, яка обладнана ковшом для виконання земляних робіт на великих та малих об’єктах. Основне її завдання – виїмка та навантажування грунту та інших порід. Може використовуватися також на добуванні корисних копалин та в демонтажі (зносі) будівель.

Види екскаваторів: які бувають землерийні машини

Тут, як і в іншій спецтехніці, різновиди за характеристиками:

  • Тип ходової платформи – гусенична, колісна, залізнична, крокова (для гірських машин), плаваюча (для роботи на воді), рельсова;

  • Тип двигуна – електричний, дизельний;

  • Принцип роботи – багатоковшові (безперервної дії) та одноковшові (циклічної дії);

  • За типом приводу – повноповоротні (з радіусом роботи 360 градусів) та неповноповоротні (з радіусом роботи менше 360 градусів);

  • За поворотом робочого обладнання – ті, в яких ківш рухається за допомогою канатів, та ті, в яких ківш рухається приводом від гідроциліндрів.

Гідравлічні екскаватори – що це?

Гідравлічна система екскаватора – це сукупність агрегатів, що працюють за допомогою енергії рідинних потоків, а саме потоків мінерального масла. Ця рідина, яка заповнює гідравлічні системи, виконує такі функції:

  • Передача імпульсів від двигуна;

  • Запобігання корозії металевих частин;

  • Виступає в якості мастильного агента.

Гідравліка встановлена на переважній більшості сучасних екскаваторів, адже є ключовою системою, що забезпечує їх роботу. Це обумовлено тим, що гідравліка надає значний приріст питомої потужності. А це, в свою чергу, дозволяє конструювати екскаватори невеликих габаритів, але при цьому досить потужних для виконання багатьох робочих завдань. Практично єдиний недолік гідравлічних екскаваторів – вірогідність витоку рідини, перегріву та займання. Але це можна нівелювати, якщо обирати правильне масло відповідно до сезону робіт.

Що таке крокуючі екскаватори?

Це так звані машини-павуки, їх ще називають гірськими екскаваторами. Вони мають самостійні “ноги”, що можуть подовжуватися, а також стабілізатори, колеса зі змінними вісями, і, звісно, ківш. Вони створені для роботи на нестабільних грунтах, а також у важко прохідній місцевості, куди звичайному екскаватору не дістатися. Круті схили, яри, провали та інші перешкоди – завдяки “ногам-павукам” гірський екскаватор долає їх без проблем. Це дуже своєрідна техніка, яка досить дорога в експлуатації та обслуговуванні, тому вона не дуже розповсюджена, і використовується лише для робіт в екстремальних умовах.

Види екскаваторів за вагою

За вагою ці машини діляться на три види:

  1. Легкі – маса до 6 тонн, для виконання незначних робочих задач, наприклад, копання траншей, прокладання комунікацій. Мають скромні габарити, часто використовуються в міських умовах, там, де використання більших моделей не є виправданим;

  2. Середні – маса від 6 до 20 тонн, для роботи в кар’єрах та на будівельних майданчиках. Використовуються переважно на будівництві доріг, аеропортів та інших великих об’єктів.

  3. Важкі – маса від 20 тонн, для великих будівельних робіт та видобування копалин.

Кожен із цих видів екскаваторів має як переваги, так і недоліки. Наприклад, легкі машини зручні у транспортуванні, їх можна перевозити на вантажівках, але в умовах, коли потрібно працювати з великими об’ємами грунтів, вони можуть уповільнювати роботу. Важкі ж, в свою чергу, ідеальні для роботи зі значними об’ємами грунтів, але вони набагато складніші в транспортуванні.

Призначення екскаваторів

Розглянемо два види цих машин за принципом роботи. Циклічні – з одним ковшом – поділяються на:

  1. Універсальні будівельні – для роботи з будь-якими грунтами;

  2. Кар’єрні – для роботи в кар’єрах та роботи з копалинами;

  3. Вскришні – для роботи на відкритих родовищах.

Екскаватори безперервної дії – багатоковшові – поділяються на:

  • Кар’єрні – для видобування нерудних матеріалів у кар’єрах;

  • Іригаційні – для риття каналів;

  • Траншейні – для швидкого риття траншей.

Область застосування екскаваторів

Екскаватори широко використовуються для робіт в таких сферах:

  • Будівництво. Такі машини застосовуються для викопування, вирівнювання та розкопування будівельних майданчиків. Вони допомагають в розвитку фундаментів для будівель, викопуванні траншеї для комунікацій та інших земельних робіт.

  • Гірнича промисловість. В експлуатації кар'єрів, розробці рудних родовищ та інших гірничих проектах вони використовуються для видалення грунту, руди та інших матеріалів, а також для видобування копалин.

  • Дорожнє будівництво. Екскаватори застосовуються для копання траншей, укладання трубопроводів, ремонту доріг, а також для розкопування котлованів і робіт зі зміцнення на дорогах.

  • Гідротехнічні роботи. Вони використовуються для будівництва, ремонту та обслуговування гідротехнічних споруд, таких як дамби, канали, водосховища.

  • Сільське господарство. Екскаватори використовуються для підготовки грунту для посіву, створення каналів для поливу, видалення деревини та інших робіт, пов'язаних з обробкою сільськогосподарських земель.

  • Обробка відходів. Вони використовуються в секторі управління відходами для переміщення та сортування великих об'ємів відходів.

  • Лісозаготівля. Екскаватори використовуються для видалення дерев, обрізання гілок та інших завдань, пов'язаних з лісозаготівлею.

  • Археологічні розкопки. У сфері археології екскаватори допомагають вивчати історичні об'єкти та розкривати артефакти під землею.

Загалом, ці машини є надзвичайно розповсюдженими, адже виконують величезний пласт робіт. Якщо вам потрібно купити екскаватор в Україні, які чудово адаптовані для роботи у вітчизняних умовах, ви можете переглянути наш каталог, та обрати техніку відповідно до ваших завдань.