Вантажні автомобілі, спецтехніка, пасажирський транспорт і трактори. Запчастини та сервіс.

Що таке спецтехніка? Види спецтехніки: класифікація та особливості вибору транспорту спеціального призначення

Спеціальна техніка (спецтехніка) – це категорія машин, які використовуються для виконання спеціальзованих завдань. Вона замінює ручну працю, механізовуючи процеси. Для такої техніки існує безліч різного причіпного, навісного чи напів навісного обладнання, яке значно розширює її функціонал.

Класифікація спецтехніки

Вона класифікується за такими характеристиками:

 • Сфера застосування – будівельна, сільськогосподарська, лісозаготівельна, техніка для обслуговування населених пунктів;

 • Ходова частина – колісна та гусенична техніка;

 • Призначення – для підйому вантажів, для будівництва та монтажу, для обробки грунтів;

 • Типи двигунів – дизельні та електричні;

 • Розміри – велика та малогабаритна техніка;

 • Спеціальні функції – для аварійно-рятувальних робіт, техніка для роботи в складних умовах.

Спецтехніка: як її застосовують

Розглянемо найрозповсюдженіші типи спеціальної техніки за цільовим призначенням:

 • Дорожня техніка – грейдери, дорожні фрези та косарки, асфальтоукладачі, машини для прибирання доріг, самоскиди та ін. Використовуються для ремонту, будівництва та прибирання доріг.

 • Комунальні машини – сміттєвози, дорожні пилососи, автомийки, техніка для прибирання снігу, обрізання дерев, каналоочисні (вакуумні) машини та ін. Застосовуються в діяльності комунальних служб та підприємств з обслуговування комунікацій.

 • Будівельна техніка – екскаватори, бульдозери, міксери для бетона, крани, автовишки, дробарки та ін. Використовуються для копання землі та інших земляних робіт, доставки вантажів на будівельний майданчик, підйому вантажів, конструкцій.

 • Транспортна спецтехніка – вантажівки, автобуси, фургони, причепи, зерновози, тягачі, техніка для транспортування великогабаритних вантажів, цистерни та ін. Застосовується для перевезення вантажів – продовольчих та непродовольчих – будівельних матеріалів, ПММ та іншого.

 • Сільськогосподарська техніка – трактори, комбайни, сівалки, плуги, техніка для обробки грунтів, поливу, обприскування, відгодівлі та утримання свійських тварин, збирання урожаю, лісозаготівлі. Як правило, на таких машинах використовується навісне та причіпне обладнання, яке збагачує функціонал конкретної техніки – наприклад, трактора.

Особливості вибору спецтехніки та транспорту спеціального призначення

Спецтехніка, якщо ви її купуєте нову, обирається під конкретні завдання. Хоча часто робиться трохи не так – у будівельної компанії чи комунального підприємства колись була великогабаритна техніка, значить, закуповувати будемо таку само. Це помилка – зараз на ринку чимало малогабаритної техніки, яка може виконувати чимало завдань не гірше, ніж велика спецтехніка, а в обслуговуванні вона значно дешевша.

Тепер щодо вибору. Очевидно, що конкретно про кожен вид машин можна писати довго, але ми дамо загальні критерії пошуку.

Перше, що потрібно зробити – перевірити ринок на наявність нових моделей техніки. Можливо, вам необхідно актуалізувати знання, перевірити каталоги, поспілкуватися з колегами. 

Чому потрібно знати про новинки?

Ось, наприклад, ситуація з тракторами та вантажівками білоруського виробництва: кілька років тому продукція МАЗ та МТЗ була дуже популярною в Україні, та в силу зрозумілих причин її більше не буде на вітчизняному ринку. Чи є альтернатива? Звичайно. Місце білоруських виробників заняла китайська, японська, турецька спецтехніка, яка нічим не поступається в характеристиках, а багато в чому (наприклад, двигуни, окремі вузли, обладнання кабін, системи управління) навіть краща. І ви можете це порівняти, не покидаючи наш сайт – в каталозі “Автек” чимало такої техніки, до всіх машин є опис та характеристики.

Всі інші моменти – завдання, специфіка використання, функціонал, витрати на утримання – це все ви можете уточнити безпосередньо у дилера. Тобто, висновок один: вам не обов’язково знатися на спецтехніці, достатньо бути ознайомленим з новинками, а всі технічні питання ви легко вирішите з представником продавця.