Вантажні автомобілі, спецтехніка, пасажирський транспорт і трактори. Запчастини та сервіс.

АВТОПРОМ ТУРЕЧЧИНИ: ПЕРІОД СВІТАНКУ

Автомобільна промисловість Туреччини переживає період розквіту. Об'єм виробництва нових автомобілів зростає з року в рік і торік перевищив позначку в 1,7 млн. Фундамент турецького автопрому було закладено ще на початку 60-х років минулого століття. У період швидкої індустріалізації та розвитку країни відбувся якісний перехід від складальних виробництв до повномасштабного випуску автомобілів і активного розвитку НДДКР.

За період з 2000 по 2017 рік інвестиції в підприємства в Туреччині склали $14 млрд, що дало змогу значно збільшити виробничі можливості. Відповідаючи всім вимогам міжнародних стандартів якості та безпеки, сучасна турецька автомобільна промисловість має високу ефективність і конкурентоспроможність.

Використовуючи висококваліфіковані трудові ресурси в поєднанні з місцевим ринком, що динамічно розвивається, і сприятливим географічним положенням, випуск автомобілів у Туреччині зріс з 374 тис. од. у 2002 році до більш ніж 1,7 млн у 2017 р. До кінця минулого року Туреччина стала 14-м найбільшим автовиробником у світі та п'ятим - у Європі.

На експорт!

Туреччина дедалі частіше стає виробничою базою для здійснення експортних продажів найбільшими світовими автовиробниками. Про це свідчить той факт, що приблизно 80% виробництва в Туреччині у 2017 році було призначено для зовнішніх ринків. У 2017 р. країна стала найбільшим експортером автомобільної техніки на європейські ринки, поставивши близько мільйона нових авто.

У 2017 році Туреччина стала найбільшим експортером автомобільної техніки на європейські ринки, поставивши в країни Старого Світу близько 1 млн нових легкових і комерційних машин.

Вантажівки Туреччини

За даними Всесвітньої асоціації виробників автомобілів, у Туреччині в 2017 році випустили понад 1,695 млн автомобілів, третя частина з яких - 552,8 тис. - комерційні. На частку легких комерційних автомобілів припадає 517 425 од., що на 2,2% більше, ніж у 2016 році. Вражає зростання виробництва вантажівок важкого класу: +35,2 % (23 502 од.).

Ford TRUCKS

Важко уявити турецький автопром без компанії Ford TRUCKS. Завод заснований у 1982 році і сьогодні випускає до 15 тис. вантажівок, 11 тис. двигунів ECOTORQ. Тут же виробляють вузли та агрегати для легких розвізних моделей Ford Transit - щорічно до 65 тис. двигунів, 140 тис. задніх мостів і 300 тис. компонентів передніх мостів.

Koç Holding

Одним із лідерів автомобільного ринку Туреччини є Koç Holding ("Коч Холдинг"). Це найбільший фінансово-промисловий конгломерат у країні. Його було засновано в 1926 році, а його штаб-квартира розташована в Стамбулі. Станом на 2015 рік оборот Koç Holding становив $31,371 млрд. Тут працюють близько 81 тис. співробітників. Основні сфери діяльності: автомобільна промисловість, енергетика, виробництво побутової техніки та фінансові послуги.

На компанії, що входять до Koç Holding, припадає близько 10% національного виробництва в Туреччині (зокрема 45% виробництва автомобілів), 9% експорту і 18% ринкової капіталізації стамбульської фондової біржі. У холдингу - 5 із 10 найбільших турецьких компаній.

Зокрема, до складу Koç Holding входять кілька турецьких автомобільних виробників - Ford Otosan, Tofaş, і Otokar. Крім того, він тісно співпрацює зі світовими автовиробниками. Таким чином, Koç Holding належить 24% загальної частки в автомобільному бізнесі Туреччини. Компанія посідає третє місце в сегменті легкових автомобілів (14%) і перше місце - в сегменті комерційної техніки (51%).

OPET

До складу Koç Holding входить також і компанія Opet, яка є одним з найбільших виробників паливно-мастильних матеріалів у Туреччині. Підприємство було засновано 1966 року. Займається виробництвом мастильних матеріалів, а також засобів по догляду за автомобілем на підприємстві в місті Ізмір.

Виробнича потужність заводу Opet досягає 35 млн л мастильних матеріалів на рік. У 2018 р. компанія Opet планує ввести в дію ще один завод з удвічі більшою виробничою потужністю (72 млн л). Але Opet - це не тільки оливи та мастильні матеріали. Компанія Opet Petrolcülük A.Ş. нині є другою за величиною в Туреччині з дистрибуції нафтопродуктів.

Абсолютна вся продукція компанії відповідає всім міжнародним сертифікатам. Підтримувати найвищий рівень продукції, що випускається, допомагає власна дослідницька лабораторія, яка забезпечує контроль якості вихідної сировини, змішування, розливу і пакувальних матеріалів, а також аналіз відпрацьованих олив. Наприклад програма аналізу Fullcheck (на додачу до класичних аналізів, які дають уявлення про стан мастильних матеріалів) здатна показати ступінь зносу системи змащення двигуна в цілому. Що, своєю чергою, допомагає попередити можливі несправності. Лабораторія отримала 55 міжнародних і 44 національних сертифікатів якості. Крім основної продукції заводу в лабораторії може проводитися тестування антифризів, води і різних технічних рідин.

А з недавнього часу високоякісна продукція компанії Opet стала доступною і українським споживачам.